YER ve GÖK

Gök olayları insanlığın hep ilgisini çekmiş, tarihteki pek çok yitip giden uygarlığın medeniyet seviyesi gökbilimiyle ilgili bilgileri üzerinden değerlendirilmiştir. Bilim kadar kader ve kehanet için de gökyüzüne dönmüştür insanlık. Tutulmalar, mevsim dönümleri ve, pek tabii, yıldız kayması olarak adlandırdığımız ve dilek tutmakla özdeşleştirdiğimiz meteor yağmurları…

12-16 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleşecek Solarado Sanat ve Müzik Festivali’nin tarihi aynı zamanda yılın en büyük ve en sık meteor geçişlerini sergileyen “Perseid Göktaşı Yağmuru”nun en tepe noktasına dayanarak seçildi.

Perseid Göktaşı Yağmuru nedir?
“Perseid Göktaşı Yağmuru her yıl yaklaşık olarak 23 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Maksimum meteor geçişi ise 12 ve 13 Ağustos geceleri gözlenmektedir. Bu kalıntıların kaynağı olan 133 yıllık ömre sahip Swift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı ilk kez 1992 yılında gözlemlenmiş olup, bir sonraki geçişini 2126 yılında yapması beklenmektedir.” Solarado ile bir yandan yıldızların altında dans ederken, diğer yandan saatte yaklaşık 80 meteorun gökyüzümüze girişini gözlemleyebileceğiz.

Solarado bu yıl bizlere 5 gün 4 gece sürecek kesintisiz bir müzik şöleni sunuyor. Ana sahne Meteora’da 14 değişik ülkeden 15’ten fazla canlı performans ve 35 DJ set bizlerle olacak. Chill Sahne’de ise 30’a yakın DJ ve akustik performans sanatçısı, bu özel etkinliğe eşlik edecek. 12 Ağustos 2020 14:30’da katılımcılara kapılarımızı açıp, 17:30’da açılış seremonisi ile bu büyülü müzik maratonunun başlangıcını yapacağız.

Müzikal etkinliklerin dışında, alanda kurulacak olan Solar Art Bazaar sanat satın alma refleksini geliştirmeyi; sanatçı ve tasarımcı dostlarımızın hem malzeme maliyetlerini karşılayıp, hem de emeklerinin karşılığını alabildikleri bir platform yaratmayı amaçlamaktadır. Hem yurtdışından hem de ülkemizden katılacak olan profesyonel ya da amatör sanatçı ve tasarımcı arkadaşlarımız, küçük ücretler karşılığında sahip olabileceğiniz eserler üretecek ve sergileyecekler. Hem Solarado’dan güzel bir hatıra ile ayrılabilir, hem de tasarımcı ve sanatçı arkadaşlarımızın gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Eğer Solar Art Bazaar’da siz de yer almak istiyorsanız bize https://www.instagram.com/solarado_festival/ ve Solarado adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Festivalin müzikal macerasına eşlik edecek bir diğer etkinliğimiz ise Juggling alanı. Gün boyunca bu alanda profesyonel jonglörler eşliğinde yeni oyuncaklar deneyebilir, düzenleyecekleri atölyelere katılabilir ve kendinizi geliştirirken keyifli anlar geçirebilirsiniz. Juggling ekibimiz, aynı zamanda, gün battıktan sonra ateş ve ışık performansları ile geceyi aydınlatacaklar.

Çözüm ortaklarımızdan; Amygdala Sound System&Solutions ve Funktion One ses sistemi bu özel müzikal yolculukta bizlere eşlik edecek. Amygdala SSS’nin anlatımıyla; “Funktion One ses sistemi; güçlü, etkileyici ve kristalize ses denildiğinde akla gelen ilk çağrışım olma özelliğini çoktan kazanmış, sesin sonsuz iletkenliğini tam da merkezinden aktaran bir fenomen haline gelmiştir. Kusursuz yön kontrol mekanizması, sesin odaklandığı ve kurgulandığı alanda mükemmel denilebilecek kombinasyonlar yaratmasını sağlar. Böylece Funktion One, iç ve dış mekan farkı gözetmeksizin, maksimum kalitedeki ses standardına ulaşır ve bizi müziğin hiç bir detayından azade kılmadan görevini tamamlar.”

Biletler, Servis Bilgileri, Yoga Programı ve Atölye Programları için Takipte Kalın…

Solarado Ekibi

Yurtiçinden ve yurtdışından pek çok psychedelic dj ve grubun katılacağı etkinliğimizde, gündüz saatlerinde canlı ve enstrümantal performanslarla güneşin tadını çıkarıp, geceye hazırlanırken, gece yükselen bpm’le dans pistinde tozu dumana katacağız.

Yurt içinden ve yurt dışından tasarımcılar üretimlerini Solar Art Bazaar alanında sergileyecek. Solar Art Bazaar’da yer almak isterseniz, event sayfasından mesaj göndererek detaylı bilgi alabilirsiniz.

0
0
0
0
Gün
0
0
Saat
0
0
Dk
0
0
Sn